Уолк-оф 2-рън Хоумър изпраща Джорджтаун в мача за титлата от Световните серии на юношеската лига

Второкурсничката на Jenison Morgan Macek обясни, че е удряла хоумръни, които са пътували по-далеч в миналото.

Никоя обаче не беше по-голяма от тази, която тя удари в полуфиналната игра на Junior League World Series в петък вечер в Къркланд, Вашингтон.

Macek, която се бори за почистване на Georgetown Central All-Stars, удари хоумрън с два ръна над оградата на десния център на полето в долната част на деветата, давайки на отбора си победа с 8-7 над Summerlin South Little League от Лас Вегас, Невада ..

Сентрал сега ще играе в съботния шампионатен мач, който ще бъде предаван на живо по ESPN2. Освен това Vitale’s от Hudsonville, 5779 Balsam Drive, ще бъде домакин на парти за гледане. Сентрал ще играе с победителя от втория мач в петък между Югоизточна и Азиатско-Тихоокеанския регион.

„Първо, не мислех, че е преминало“, каза Мачек. „Първоначално си помислих, че е отскочило, защото има хълм там в полето.“

Мачек избухна в празненство, щом тя разбра какво се е случило.

„Вдигнах ръце и първото нещо, за което си помислих, беше, че вече сме в шампионата на Световните серии“, каза Мачек. „Бях нервен, защото загубихме един. Знаех, че ще ударя топката и тя ще стигне далеч. Просто не знаех, че минава през оградата.”

Централният беше изостанал със 7-6, когато стигна до прилеп. Правилата гласят, че отборите отварят допълнителни ининги с втори играч. С Claire Merritt от Central на второто място и без никого, Macek изостана с 1-2 при броенето, преди да направи хоумър.

„Имахме избор дали да се справим или не“, каза треньорът на Централния център Калвин Мерит. „Тя трябваше да получи добро попадение. Тя удряше добре топката, така че казахме давай, замахни. Дадохме й зелена светлина и тя получи терена, който искаше, и го взриви над десния център. Тя е страхотен нападател и удря добре.”

Джорджтаун, който включва играчи на възраст 13-14 години, спечели допълнителен ининг мач по начин на разходка в четвъртфинала в четвъртък, побеждавайки Милфорд, Кънектикът, с 2-1 в 10 ининга. Мачът в петък беше също толкова напрегнат, тъй като Central успя да се събере от дефицит четири пъти.

West поведе с 2-0 в първия ининг и поведе с 3-1, когато Central изравни в третия с чифт рънове. Уест добави рън в четвъртия, но Централният отговори в половината от четвъртия. Централният вкара в петата, за да вземе първата си преднина с 5-4, но Уест се събра за два ръна в началото на седмата, за да си върне предимството от 6-5.

Но Central не беше свършил, налагайки допълнителни ининги, когато Kaylin Reifschneider изведе домакина Macy Alkema с два аута, за да изравни играта при 6-6. Нито един от отборите не вкара гол в осмия, преди Уест да покачи със 7-6 с пробив в горната част на деветия.

„Те никога не се отказват“, каза Калвин Мерит. „Слизат, но си казват: „Разбрахме това, ще се оправим.“ Винаги има шанс до последния аут. Няколко пъти го извадихме до последно, но се оправихме.

„Която и да сгреши, има кой да я прибере. Винаги е някой различен. Имахме някои игри на хора, които олицетворяват какво представлява работата в екип. Това правят страхотните отбори. Те работят заедно и намират начин да спечелят.”

Клеър Мерит направи всичките девет ининга, за да спечели победата. Мерит също имаше две попадения и отбеляза три ръна. Мачек, Алкема и Кали Набер записаха по две попадения.

Виталес планира да бъде домакин на парти за завръщане у дома в неделя от 18:00 ч. Следете Facebook страницата на Джорджтаун за актуализации.