Analýza Angeles – 1. kolo, 6. zápas

Najznámejšie slová v športe – Bude sa hrať 7.

Kings mali včera na domácom ľade prvú trhlinu, keď ukončili svoju sériu prvého kola s Edmontonom Oilers. Po „nezávažnom“ začiatku, podľa slov svojho kapitána, sa Kings po necelej minúte tretej tretiny prebojovali z manka 2:0 a vyrovnali stav zápasu. Boj bol odpoveďou, posilnený gólom v presilovej hre, ale nakoniec to tak nebolo, pretože Oilers využili to, čo Kings považovali za svoju chybu, keď našli neskorého víťaza, ktorý poslal sériu späť. do Edmontonu.

Kings budú pravdepodobne ľutovať, že hru začali tak, ako začali. Anze Kopitar použil slovo nezáväzne, ako je uvedené vyššie, pričom myšlienka na získanie série sa možno na začiatku vkradla do mysle až príliš, zatiaľ čo hlavný tréner Todd McLellan hovoril o vypnutom spojení „quarterback / receiver“. Ako sme diskutovali počas sezóny, keď Kings dobre prihrávajú, hrajú dobre a počas väčšiny prvých dvoch tretín Kings neprihrávali dobre, a to tak z hľadiska distribúcie, ako aj z hľadiska prijímania.

“Myslím si, že prihrávka povedie k tomu, že veľa vecí sa bude robiť lepšie,” povedal McLellan po prehre v hre 6 a očakával vylepšenia v hre 7. “Urobí nás rýchlejšími, čistejšími, všetky tieto typy vecí.”

Napriek všetkému, čo sa pokazilo, Kings prehrali len 2:0, keď sme prešli cez polčas zápasu. Boli tam prvky hier 2 a 3, pričom McLellan porovnával tieto dve naklonené straty z hľadiska toho, ako Kings prihrávali puk, ale deficit bol zjavne lepšie zvládnuteľný. Kings bránili podstatne lepšie ako v týchto zápasoch a mali dobré brankárske schopnosti, držali sa na dostrel, potrebovali iskru. Prvýkrát v sérii dostali tú iskru cez špeciálne tímy.

Sean Durzi strelil gól v presilovej hre a Kings krátko na to zariadili silný pokutový kop. To posunulo dynamiku smerom k Kings smerujúcim do tretej tretiny, ktorú zúročili skorým gólom Carla Grundstroma.

“Každý vie, že špeciálne tímy v play-off sú obrovské a naša najvyššia jednotka nám tam dala veľký gól a hneď potom sme mali veľkú zabitie,” povedal obranca Matt Roy. “Určite to bol pre nás veľký impulz, myslím si, že to dostalo do toho dav a dodalo nám to otras v našom systéme a dodalo nám faktor viery, ktorý sme potrebovali.”

Nakoniec to tak ale nebolo. Aj keď ste mohli cítiť, že Kings nabrali toľko tempa ako večer, stále to bol z veľkej časti Edmonton, kto mal hrozivejšie príležitosti. LA malo v hre 6 druhý najnižší súčet v sérii, pokiaľ ide o strelecké pokusy, skórovacie šance a vysoké nebezpečné šance, pričom Kopitar zaznamenal nedostatok počtu striel po zápase ako oblasť na korekciu v hre 6. Kings majú bol tým počas celej sezóny, ktorý využíval získavanie pukov, aby si vytvoril ďalšie príležitosti a pretavil to do útoku. V tejto časti hry im chýbala možnosť získať sériu na čiare.

Zároveň si však myslím, že najväčší rozdiel medzi povedzme prehrou v 3. a 6. hre nastal v tom, ako tím nastúpil a bránil. Aj keď Connor McDavid a Leon Draisaitl hrali na čiare, Kings bránili oveľa lepšie ako pri iných prehrách počas tejto série a dokonca aj počas úsekov ich víťazstiev. Po tom, čo počas prvej tretiny inkasovali 10 nebezpečných šancí, vzdali Kings počas posledných 40 minút hry iba päť. V úvodnej tretine bolo 36 percent streleckých pokusov Edmontonu vysoko nebezpečných šancí. V posledných dvoch obdobiach to bolo len 14 percent. To spôsobilo, že víťazný gól pre Oilers bolo pre Kings oveľa ťažšie dosiahnuť, pretože to bola zriedkavá chyba vo večerných hodinách, keď boli v prehre dosť kompaktní.

Teraz sa plne sústreďuje na hru 7.

Správy od hráčov a trénerov boli po zápase včera v noci dosť konzistentné. V tejto hre sa nemusíte báť vydať sa na cestu, keďže Kings už dvakrát vyhrali v tejto sérii v Edmontone. Nie je potrebná žiadna motivácia ani vysvetľovanie od trénerov či lídrov, toto je situácia, ktorá sa skutočne vysvetľuje sama. Možno najdôležitejšie je, že moment sa nijako nezdá byť príliš veľký pre túto skupinu, na jednej strane skúsenú a na druhej mladistvú. A to je dôležitá vec.

“Všetci sa zdokonalili, myslím si, že každý je dôležitou súčasťou celkového obrazu,” povedal Kopitar. „Všetci musíme hrať čo najlepšie, ak chceme vyhrať hokejové zápasy, čo sa ukázalo počas šiestich zápasov a som si istý, že to nebude inak ani v sobotu. Opäť verím, že sa pripravíme, vstaneme a hodíme na nich všetko, čo máme.”

Vzhľadom na to, ako Kings počas celej sezóny reagovali chrbtom k múru, ako hrali na ceste a ako zvládali nepriazeň osudu, budeme očakávať, že zajtra neuvidíme nič menej ako všetko, čo musia prísť. večer . A práve tam je zosobnená hra 7.

Nie je potrebné nikoho podopierať, nie je potrebné predávať tento moment ako akýkoľvek typ zážitku pre kráľov. Okamih sa predáva sám a Kings veria, že budú pripravení, keď ten okamih príde.

“Nemyslím si, že tam budem musieť ísť a dať im prejavy typu ‘poďme vyhrať pre Gipper’,” dodal McLellan po zápase 6. “Je tam dosť vodcovstva a dosť hrdých chalanov.” tej miestnosti. Ideme si zahrať hokej. Na konci večera veríme, že môžeme vyhrať, ale musíme byť v našich silách. V tomto ročnom období neexistujú žiadne výhry v hre „B“, a to od hráča jedna až po hráča 20. Ak stratíme 2-3 hráčov, nestane sa nám to a dnes večer sme boli takmer tam, skrátka pár chlapci, ale nájdeme ich.”

Kings dnes vyrazili na ľad na krátky tímový tréning v Toyota Sports Performance Center, kým tím neskôr dnes odíde do Edmontonu. Bude mať citáty obrancu Mikeyho Andersona a útočníka Trevora Moorea po dnešnom korčuľovaní neskôr v priebehu dňa, ako aj poznámky po zápase a citáty z zápasu 2 Ontaria Reigna v Colorade, ktorý sa uskutoční o 18:00 tichomorského času.