Celtics vs. Bucks skóre, prevzatie: Jayson Tatum získal 46 bodov a priviedol Boston k rozhodujúcemu víťazstvu v 6. zápase

Giannis Antetokounmpo a Jayson Tatum predviedli v piatok večer výkony pre všetky vekové kategórie pri ich víťazstve 108:95, keď obaja All-Stars zatienili 40-bodovú plató, keď si Boston Celtics vynútil zápas v 7. zápase proti Milwaukee Bucks. v nedeľu popoludní v TD Garden.

Tatum bol fantastický pre Celtics v noci, keď ho potrebovali, pretože si svoj najlepší výkon v sérii šetril na vyraďovaciu hru na ceste v prostredí, ktoré možno ľahko opísať ako nepriateľské prostredie. Tatum predbehol Giannisa a získal 46 bodov, k tomu deväť doskokov a štyri asistencie. Zatiaľ čo jeho snaha prišla o prehru, Antetokounmpo mal dominantné postavenie v závere zápasu so 44 bodmi a úžasnými 20 doskokmi a šiestimi asistenciami.

7. zápas je naplánovaný na nedeľu o 15:30 východného času, národné vysielanie bude zabezpečovať ABC.

Tu sú tri kľúčové poznatky z hry:

1. Tatum podáva jeden z najlepších výkonov svojej kariéry

Jayson Tatum nebol v tejto sérii vždy najlepší, no skvelí hráči nedovoľujú, aby ich definovali zlé hry alebo zlé úseky. A Tatum v tejto sezóne a najmä v piatok večer ukázal, že je skutočne skvelým hráčom. So sezónou Celtics nastúpil a podal jeden z najlepších výkonov v kariére.

Začal rýchlo, keď v prvých minútach znížil dva 3-bodové body, aby pomohol Celtics získať skorý náskok, ale jeho najlepšia a najdôležitejšia práca prišla v štvrtej štvrtine. Po 18-ke sa náskok Celtics znížil na štyri s časom 8:42 do hry a začali sa objavovať flashbacky z hry 5. Tatum sa uistil, že nedôjde k druhému priamemu kolapsu.

Po prvé, neuveriteľný skokan na základnej čiare, aby prekonal hodiny strely. Ďalej, vyťahovací 3-ukazovateľ priamo do tváre Georgea Hilla. Potom sekvenciu zopakoval s ďalším vyblednutím a ďalšími 3. Počas troch minút získal pre Celtics 10 priamych bodov a posunul vedenie späť na osem, aby im poskytol priestor na oddych. Bucks by sa nikdy nepriblížili.

“Áno, očividne trafil niekoľko veľkých počas zápasu,” povedal tréner Celtics Name Udoka. “Urobil som to a tiež urobil správnu hru… Obrovská noc od neho, určite sme to potrebovali.”

Tatum nazbieral 16 bodov len v štvrtej štvrtine a večer zakončil so 46, deviatimi doskokmi a štyrmi asistenciami pri 17 z 32 z ihriska. Tatumových 46 bodov bolo druhých najviac v histórii franšízy, keď čelil vypadnutiu, a pripojil sa k Samovi Jonesovi ako jediný ďalší Celtic, ktorý mal viac 45-bodových zápasov play-off.

“To je dôvod, prečo dostane zaplatené veľké peniaze,” povedal Marcus Smart. “Práve tam prešiel do iného módu. Videli sme to na jeho očiach. Bol agresívny, išiel nám povedať ‘dajte mi loptu’.” Dali sme mu loptu. Požiadal o ňu a to je to, čo urobíme. Ako som povedal, preto dostáva veľké peniaze.”

Jayson Tatum má stále len 24 rokov. Má pred sebou desaťročie alebo viac a možno aj stovky zápasov play off. Bude pre neho ťažké odohrať lepšiu hru ako v piatok večer.

2. Giannisovo herkulovské úsilie nestačilo

Bucks boli špičkovým tímom už predtým, ako Khris Middleton spadol s výronom MCL v prvom kole proti Chicago Bulls a bez neho je problém ešte výraznejší. Jeho neprítomnosť prinútila Giannisa Antetokounmpa vziať na seba trochu smiešne bremeno a pokúsiť sa niesť Bucks sám.

Občas v tejto sérii dokázal presne to; Bucks napokon vyhrali tri zápasy. Ale ani najlepší hráči to nedokážu vždy sami, ako Giannis and the Bucks zistili počas hry 6.

Giannis bol skvelý. V prvej štvrtine nastrieľal 17 bodov, aby udržal Bucks v hre aj napriek silnému štartu Celtics a útočil celú noc. Kelti mohli urobiť len málo, aby ho spomalili, pretože sa snažil maľovať na hromové slamy a výlety na čiaru trestného hodu.

“Giannis bol pre nich skvelý,” povedala Jaylen Brownová. “Neúnavný vo svojom prístupe. Bude pokračovať, pokračovať v útoku. Jeho kondícia je skvelá, nezdá sa, že by bol taký unavený ako ostatní. Len stále prichádza.”

Grék Freak skončil so 44 bodmi, 20 doskokmi a šiestimi asistenciami, strelil 14 z 15 z čiary trestného hodu a stal sa prvým hráčom od Shaquilla O’Neala v roku 2001, ktorý mal v play off zápas 40:20.

Giannis mal ohromujúcu mieru využitia 45,2 percenta, čo je jeho doteraz najvyššia hodnota v play-off, a skóroval alebo asistoval pri 52 z 95 bodov Bucks. Bolo to skutočne herkulovské úsilie a nestačilo to. Jrue Holiday a Pat Connaughton boli jedinými ďalšími hráčmi, ktorí skórovali dvojciferne, ale ani jeden nezískal viac ako 17 bodov. Bucksovi chýbal Middleton v celej sérii, no nikdy viac ako v hre 6.

3. Celtics prejavia odhodlanie po kolapse 5. hry

Celtics mali prísť do Milwaukee, aby uzavreli sériu v piatok večer. Namiesto toho to boli oni, kto čelil vypadnutiu po neskorom kolapse v hre 5, ktorý im spôsobil, že doma vyfúkli 13-bodový náskok vo štvrtej štvrtine. Zotaviť sa z takej srdcervúcej porážky si vyžaduje obrovské množstvo odhodlania, sebadôvery a duševnej odolnosti.

Po odvrátení vypadnutia na ceste je jasné, že Kelti majú všetko vyššie uvedené.

“Myslím, že to bolelo, keď som ten zápas takto prehral,” povedal Jayson Tatum. “Všetci mali zlú chuť v ústach. Pozeranie filmu, učenie sa z neho a dychtivosť – boli sme optimistickí. Neboli sme porazení, pretože sme vedeli, že stále máme príležitosť zachrániť našu sezónu a prísť sem a vyhrať.” Verili sme tomu, naozaj sme tomu verili. Verili sme si a dnes večer sa to ukázalo.”

Práca nie je ani zďaleka hotová. Poraziť najlepšieho hráča sveta v druhom zápase po sebe a vyradiť obhajcov titulu nebude jednoduché a Celtics sa budú musieť v nedeľu opäť preskupiť na 7. zápas doma. Predsa len, vystúpenie ako v piatok večer veľa hovorí o charaktere tejto skupiny.

“Bol to veľký moment pre nás všetkých,” povedal Tatum. “Pre mňa a pre tím, ako by sme zareagovali. Prehra v piatom zápase nás buď rozbije alebo zlomí. Ukázali sme veľa húževnatosti a rastu, keď sme tu prišli a získali sme víťazstvo.”