Jayson Tatum explodoval a získal 46 bodov, keď Celtics prekonali Bucks, 108:95 v zápase 6

Dve noci po tom, čo Celtics utrpeli doteraz najbolestivejšiu prehru, odpovedali odvážnym výkonom v zápase 6, aby udržali svoju sezónu pri živote.

Bucks opäť neskoro zatlačili a znížili 18-bodový rozdiel na štyri, ale tentoraz zostali Celtics vyrovnaní a v piatok večer vyhrali 108-95. 7. zápas je v nedeľu o 15:30 v TD Garden.

Jayson Tatum explodoval na 46 bodov pri streľbe 17 z 32 – čo je druhé miesto v histórii franšízy, keď čelil vypadnutiu. Jaylen Brown pridal 22 a Marcus Smart strelil 16 zo svojich 21 pred prestávkou. Giannis Antetokounmpo zakončil so 44 bodmi a 20 doskokmi, ale Celtics napravili svoje drahé chyby z konca 5. hry a zahrali, keď na tom záležalo.

“V tomto zápase sme boli tak pripravení, hrali sme, posúvali loptičku a robili, čo sme potrebovali,” povedal Al Horford.

Horúci štart umožnil Celtics dostať sa skoro do pohody. Dobre si posúvali loptu a v prvej štvrtine nastrieľali 8 z 15 z 3-bodového rozpätia. Smart trafil štyri sám na ceste k 14 bodom, čím pomohol Bostonu vybudovať náskok 28-26 cez jeden. Otázkou bolo, či môžu alebo nemôžu Kelti naďalej žiť trojkou – a na chvíľu bola odpoveďou jasné áno.

Antetokounmpo ich v štvrťhodine nazbieral 17 a trafil všetkých šesť trestných hodov. Bucks mali len dve asistencie, no dokázali využiť presilovky jeden na jedného, ​​aby vymazali skoré manko 15-6.

Celtics zvýšili svoje vedenie na 53:43 do polčasu, keď Derrick White zaznamenal 7 bodov v posledných troch minútach a dostal obrovský útok, ktorý vyústil do tretieho faulu Antetokounmpa. Tatum mal na konte 18 bodov, 5 doskokov a 3 asistencie, keďže Celtics utláčali Bucks tým, že robili extra prihrávku a dôsledne udierali do otvorených pohľadov.

V defenzíve sa podobali tímu, ktorý majú väčšinu za posledné tri mesiace, držali Bucks na 17 bodoch pri streľbe 8 z 25 v štvrťroku. Milwaukee dôsledne vyzeralo neštandardne a do značnej miery jednorozmerne.

Celtics zvýšili náskok na 18 na začiatku tretiny, keď Antetokounmpo vychytal svoj štvrtý faul. Milwaukee odpovedalo prívalom 6-0 a znížilo to na 68-56 s 5:36 do tretice, ale Celtics stále viedli, 82-70, cez tri za Tatumovou brilantnosťou. Namiesto toho, aby nechal hru prísť k sebe, vyšiel von a zmocnil sa jej, pričom predviedol jeden z najelektrizujúcejších výkonov svojej kariéry.

Obhajcovia majstrovského titulu odpovedali ešte raz – keď Pat Connaughton znížil manko na štyri so zostávajúcimi 7:48 – ale prskajúci Tatum zaznamenal 11 bodov za tri minúty a viac a posunul ho na 95:87 Celtics s 5:23 do konca.

Namiesto toho, aby spomalili tempo a hrali pasívne ako v hre 5, zostali Celtics agresívni a pokračovali v útokoch na okraj. Tatum v posledných minútach prerušil nadpozemský výkon s jedným a a Celtics našli spôsob, ako zostať nažive.

“Človeče, posunul to na inú úroveň,” povedal Horford o Tatumovi. “To je to, čo robia veľkí hráči v takýchto chvíľach.” Je to špeciálny hráč a dnes večer to ukázal.”

Ak chcete získať viac informácií po zápase o výkone spojky Tatuma a 7. hre Celtics, nalaďte si Garden Report Postgame Show LIVE on CLNS Media hneď po zápase. Pripojte sa k A Sherrodovi Blakelymu, Bobbymu Manningovi, Josueovi Pavonovi, Jimmymu Toscanovi a hostiteľovi Johnovi Zannisovi, aby ste sa úplne rozišli. Navyše, chlapci budú diskutovať o hre spojky zadného ihriska Bostonu, Marcusa Smarta a Derricka Whitea.